:: Strona Główna :: Newsy :: M*A*S*H 4077 :: Obsada :: Pliki :: Linki :: Kontakt ::
Hawkeye
Benjamin Franklin "Hawkeye" Pierce (Alan Alda)
Alan Alda
Bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna postać występująca w MASHu. Zawsze wesoły, żartujący, czasem złośliwy i cyniczny. Stara się mówić to co myśli, nawet jeżeli rozmawia z osobą starszą stopniem (przez co niekiedy ma kłopoty). Jak wszyscy stacjonujący w MASHu jest przeciwny wojnie. Uchodzi za głównego prowodyra wszystkich gagów i największego żartownisia w całym obozie. Warto wiedzieć, że nawet jeżeli jest kapitanem, ma sobie za nic wojskowe honory - szczerze zasalutował jedynie Radarowi, zwykle robi to dla żartu. Pod maską beztroskiego człowieka mającego sobie za nic trudy i okropności wojny, czai się bardzo dobry chirurg który zawsze przeżywa każdą utratę pacjenta.
Trapper
"Trapper" John McIntyre (Wayne Rogers)
Wayne Rogers
Najlepszy przyjaciel Sokolego Oka. Oboje posiadają pewne wspólne cechy charakteru. Towarzyszy przyjacielowi w płataniu żartów innym członkom załogi, szczególnie swojemu współlokatorowi majorowi Burnsowi. W kraju zostawił rodzinę: żonę i dwie córki. W serialu występuje do trzeciej serii.
B.J.
B.J. Hunnicutt (Mike Farrell)
Mike Farrell
"Następca" Trappera. B.J'a poznajemy o wiele lepiej niż Trappera, bowiem towarzyszy on nam do końca serialu. Jest o wiele bardziej ogarnięty niż swój poprzednik, jednak także posiada ogromne poczucie humoru. Pomaga Sokolemu Oku we wszystkich kryzysach. W kraju pozostawił swoją rodzinę. Często wspomina o swojej żone Peg, z którą na bierząco koresponduje i łączy się z MASH'a. Często opowiada o swoich planach na przyszłość, o przyszłej działce i domku.
Margaret Houlihan
"Hot Lips" Margaret Houlihan (Loretta Swit)
Loretta Swit
Margaret Houlihan niezerwalnie jest złączona z armią. Zwykle twarda i dbająca o powagę w MASH'u. Stara się nie pokazywać swoich uczuć w towarzystwie chirurgów i podwładnych pielęgniarek, dając obraz silnej niczym niezmordowanej kobiety. Jednak pod tą maską kryje się kobieta strasznie przyzwyczajająca się do ludzi z którymi pracuje, uważająca MASH za swoją drugą rodzinę. Romansuje z Majorem Burnsem (żonaty) jednak jest zaręczona z wysokiej rangi żołnierzem Penoltscottem, o którym często opowiada. Nadany jej pseudonim Hot Lips (uchodziła za bardzo atrakcyjną kobietę) często używany w początkowych seriach serialu, potem zanika. Jej ostry stosunek do Sokolego Oka i B.J'a także stopniowo ulegał zmianie. Coraz częściej otwierała się przed przyjaciółmi, pokazywała swoją "ludzką twarz".
Frank Burns
Frank Burns (Larry Linville)
Larry Linville
Burns jest zupełnym przeciwieństwem swoich dwóch współlokatorów. Może uchodzić za postać negatywną. Burns jest egoistycznym doktorem, który wini innych za swoje niepowodzenia, maniak dyscypliny wojskowej. Próbuje ustawiać Hawkeya i resztę lekarzy, z marnym skutkiem. Żonaty, wdaje się w romans z Margaret Houlihan. Ze względu na majątek żony chce, aby romans pomiędzy nim a Margeret został tym czym jest. Burns strasznie przeżywa ślub między Margaret a Donaldem Penoltscottem, dlatego zostaje odesłany do domu (po serii wybryków w MASHu).
Winchester III
Charles Emerson Winchester III (David Ogden Stiers)
David Ogden Stiers
Bostoński chirurg z wyższych sfer. Następca Burnsa, lecz jest o wiele bardziej kompetentym lekarzem. Tak jak swój poprzednik, jest swoistym przeciwieństwem Sokolego Oka i B.J'a, jednak współpracuje z nimi o wiele częściej niż Burns. Jest to jeden z niewielu rywali Sokolego Oka jeżeli chodzi o żarty słowne i dopiekanie sobie nawzajem. Jest to przezabawna postać, zniechęcić do siebie może swoim bufonowatym nastawieniem, traktowaniem wszystkich z góry, jednak jest to postać jak najbardziej pozytywna. Mimo swojego wysokiego wykwalifikowania, często musi prosić o pomoc kolegów po fachu.
Henry Blake
Henry Blake (McLean Stevenson)
McLean Stevenson
Henry Blake jest pierwszym, nieco ekscentrycznym dowódcą MASHa. Puszcza płazem wybryki Sokolego Oka i jego przyjaciół wiedząc z czym na co dzień stykają się jego podwładni. Jego hobby to łowienie ryb, nie rozstaje się ze swoją czapką z przynętami. W serialu do trzeciej serii.
Sherman T. Potter
Sherman T. Potter (Harry Morgan)
Harry Morgan
Pułkownik Potter ma za sobą już I i II Wojnę Światową. Jest drugim dowódcą MASHa (po Henrym Blake'u). Jest chyba najcieplejszą postacią z całej obsady serialu. Odgrywa rolę "ojca" swoich podwładnych, doskonale rozumie trudy z jakimi przychodzi im się na codzień stykać. Potrafi jednak udowodnić, że mimo swojego wieku jest wciąż znakomitym chirurgiem który tak samo jak lekarze wiele od niego młodsi stoi przy stole do ostatniego pacjenta. Jest znakomitym mówcą i doskonale zarządza swoją jednostką. Posiada ogromne doświadczenie. Tak jak swój poprzednik ma podobny stosunek do wojny jak reszta załogi oraz ten sam pacyfistyczny stosunek do Sokolego Oka i B.J'a. Kocha konie i malowanie obrazów (moja ulubiona postać - przyp. autor).
Radar
Walter "Radar" O'Reilly (Gary Burghoff)
Gary Burghoff
Radar jest najmłodszym członkiem rodziny MASHa. Zajmuje się łącznością obozu ze światem. Nieco dziecinny (śpi z misiem), z kompleksami. Jest to jednak porządny żołnierz który jako jeden z nielicznych stosuje się do żołnierskiej procedury. Ogólnie lubiany przez wszystkich, niezdarny sympatyczny bohater. Zna koreański, w wolnych chwilach zajmuje się pisaniem wierszy. Stroni od alkoholu, jednak uwielbia sok. Hawkeya oraz B.J'a postrzega jako wzór do naśladowania. Często wspomina swoją liczną wiejską rodzinkę.
Klinger
Maxwell Q. Klinger (Jamie Farr)
Jamie Farr
Jedna z najbardziej znanych postaci w MASHu. Sanitariusz Klinger (pochodzenia libańskiego) za wszelką cenę chce się wyrwać z wojska. Zapewnić mu to mają kobiece przebrania i ekscentryczne zachowanie. Z początku zachowanie Klingera szokuje, z czasem ludzie się do tego przyzwyczajają i staje się to pewnego rodzaju wizytówką MASHa. Klingerowi nigdy nie udaje sie nabrać ani Blake'a, ani Pottera, jednak zostaje uznany za wzór mody kobiecej godnej naśladowania. Bardzo wesoła i pozytywna postać. Po odejściu Garego Burggoffa z serialu przejmuje obowiązki Radara.
Ojciec Mulcahy
John Patrick Francis Mulcahy (William Christopher)
William Christopher
Dobroduszny kapelan katolicki. Często pomaga na sali operayjnej dostarczając niezbędne środki do ratowania życia. W całości oddaje się powierzonej mu misji na koreańskim froncie. Pociesza rannych żołnierzy. Wszyscy stacjonujący w MASHu znajdują w nim pewną (nie tylko duchową) podporę. Często jest pytany o zdanie w trudnych kwestiach. Jest bardzo odpowiedzialny, aczkolwiek z wielkim poczuciem humoru. Lubi bawić się w wolnych chwilach razem z resztą załogi (np. grając w pokera). Bardzo ciepła i pozytywna postać, niestety najmniej doceniana a odgrywająca wielką rolę w całej historii. Z postacią ojca Mulcahiego wiąże się wiele problemów duchowo-etycznych, np: kiedy przy spowiedzi dowiaduje się gdzie ukryta jest skradziona morfina której bardzo brak MASHowi (w końcu ojciec jedzie z Klingerem ją odebrać z wyznaczonego miejsca).